Patareid

Patarei on tehase poolt kokku pandud pakett, kus ainult ühest süütamisest lendab taeva poole terve ilutulestik, mille kestvus ja võimsus sõltub torude arvust ja nende läbimõõdust. Tegu on toodetega kus erinevad pürotehnilised laengud on paigutatud kõrvuti asuvatesse torudesse. Laengud jagunevad kaheks. Esimene annab efektile ülesliikumise jõu ja teine paneb selle taevalaotuses plahvatama (erinevad ilutulestiku efektid). Patareide lennukõrgus on ca 15-70m ja kestvus 10sek-12min, olenevalt tootest. Ilutulestiku efekti suurus taevas sõltub oluliselt patarei toru kaliibrist ja pürotehnilise aine massist.

Raketid ja komplektid

Rakettide korral on tegu pürotehniliste toodetega, mis kannavad kahesugust pürotehnilist laengut. Esimene laeng annab raketile reaktiivjõu, mis lennutab selle suunaga üles taevasse ja teine laeng paneb raketi taevalaotuses plahvatama. Sõltuvalt erinevate keemiliste ühendite sisaldusest annab viimane laeng raketile erineva värvuse ja efekti. Enamus rakette lendab üles koos tulejuti või tugeva heliefektiga (nt vile). Üks rakett teeb taevas harilikult ühe efektipommi. Raketid lendavad umbes 15-20m, suuremad kuni 40m kõrgusele. Efekti suurus taevas sõltub raketi toru läbimõõdust ja pürotehnilise aine massist.

Vulkaanid ja maapealsed efektid

Vulkaanid ja fontäänid on tooted, mis on ehitatud nii, et seal tekkivad pürotehnilised gaasid kannavad tootest välja spetsiaalse põleva segu. Põlev segu tekitab vulkaani efekti - üles poole liikuva sädemetepilve. Olenevalt vulkaanist on väljapurskuv segu kas värviline, hõbedane või kuldne, lisaefektidena võib olla vilet ja praginaid. Lisaks kuuluvad siia ka tuleringid, sumisejad, praksukuulid, välgutajad, tulepöörised jne. Maapealsed pöörised tekitavad peale süütamist maapinna lähedal erinevaid efekte.

Liblikad ja roomaküünlad

Tulepöörised e. liblikad, helikopterid, mesilased jm On tooted, mis on varustatud spetsiaalsete tiivakestega, propelleritega jms, mis ringipöörlemise mõjul tõstavad tulepöörise maast lahti, moodustades sädemetest koosneva 5-15m kõrgusele tõusva tuleringi.Toode tuleb asetada siledale maapinnale, kus poleks takistusi (rohututid, lumi jne) ja alati pildiga (värviline) pool peale poole, muud moodi kasutades tulepööris õhku ei tõuse. Roomaküünlad on tooted, mille seest lendavad üksteise järel erinevatele kõrgustele ilutulestikupallid (5-100tk olenevalt tootest). Mida suurem on roomaküünla toru ehk kaliiber, seda suurem efekt välja lendab. Lasta tugevama pudeli või toru seest, võib ka suruda toode lumme või maasse nii, et see ümber ei kukuks, süütenööriga ots üles. Efektid väljuvad roomaküünlast samast otsast, kus asub ka süütenöör.

Lastetooted

Siia kuuluvad erinevad tooted mille vanusepiirang on 12 aastat või puudub see sootuks.

Kuumaõhupall ehk Taevalatern

Kuuma õhu jõul taevasse tõusev taevalatern on ilus ja romantiline lahendus neiupõlve nime või soovide ära saatmiseks. Miks mitte kirjutada soovid või neiupõlve nimi õhupallile ning lasta sel vaikselt taevasse hõljuda. Kasutamine:Eemalda õhupall pakendist. Liiguta seda edasi-tagasi nii, et õhupall täituks õhuga. Süüta palliga kaasasolev süüterõngas, hoides õhupalli üleval, et see ei süttiks (võimalusel teha seda kahekesi). Kui tunned , et õhupall on täitunud kuuma õhuga (ca 30s), vabasta see. Alati enne õhupalli kasutamist kontrolli tuule tugevust, kui tuul on liiga tugev ei pruugi õhupall õhku tõusta. Leia toote kasutamiseks avar ala, et õhupall ei takerduks ülesse tõustes (ca 75 m lähimast puust või hoonest). Kasuta õhupalli pimedas, nii on ta kõige efektsem.

Muud tooted

Siia kuuluvad erinevad pürotehnilised ja mittepürotehnilised tooted nagu tormitikud, tõrvikud, mutipeletus suitsud jne...

Close

FacebookGoogleMySpaceRSSTwitter